25.03 Olga Bończyk "W hołdzie Adolfowi Dymszy"

 

Olga BOŃCZYK 
z orkiestrą Jacka Tarkowskiego
„W hołdzie Adolfowi Dymszy”

„W hołdzie Adolfowi Dymszy” - cykl koncertów, podczas których znani aktorzy (prócz własnego programu artystycznego) zaśpiewają 1-2 utwory z repertuaru Adolfa Dymszy w nowych aranżacjach. Artystom na scenie towarzyszy orkiestra Jacka Tarkowskiego. To już drugi koncert w cyklu, który zainaugurował Kacper KUSZEWSKI. Podsumowaniem będzie wspólny koncert wszystkich artystów podczas Święta Góry Kalwarii.

 

Olga BOŃCZYK
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, szerszej publiczności znana z popularnych seriali „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Obecnie można ją oglądać także w kilku warszawskich spektaklach, m.in.: „Za rok o tej samej porze”, „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić”, „Rozstania i Powroty”.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Przez wiele lat współpracowała z zespołem „Spirituals Singers Band”, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Podczas występów łączy̨ umiejętności sceniczne z wokalnymi.

Wzięła udział w trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają” i oczarowała jurorów oraz słuchaczy. Zmagając się z wielkimi przebojami w różnych klimatach muzycznych zachwyciła intrygującą barwą głosu, wdziękiem, temperamentem, kulturą muzyczną i aktorskimi środkami ekspresji. To pewne – na polskiej estradzie nie ma osoby, która śpiewa z takim feelingiem.

Od wielu lat Olga Bończyk w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. w 2011 roku artystka wydała płytę „Listy z daleka” na której znalazły się najpiękniejsze piosenki Kaliny Jędrusik. Album nagrany został z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Ostatnią dumą artystki jest autorska płyta „PIATA RANO” (2013), której producentem muzycznym jest Krzysztof Herdzin. Współpraca z Włodzimierzem Korczem zaowocowała kolejnym albumem z kolędami Włodzimierza Korcza w wykonaniu Alicji Majewskiej, Zbigniewa Wodeckiego i Olgi Bończyk.
Połączenie doskonałego warsztatu aktorskiego, umiejętności interpretatorskich oraz pięknego głosu artystki sprawia, że koncerty w jej wykonaniu to prawdziwa uczta muzyczna dla słuchaczy.

 

Tarkowski Orkiestra

Orkiestra powstała w 2008 roku i od tego czasu nieprzerwanie współpracuje z największymi realizacjami telewizyjnymi w naszym kraju. Wśród nich warto wymienić kompleksową obsługę wielu znanych programów jak X Factor, Bitwa na Głosy czy Śpiewaj i Walcz. Ponad 20-osobowa orkiestra wystąpiła podczas ostatniego, głośnego „Koncertu dla M.“, emitowanego na antenie stacji TVN, akompaniując największym gwiazdom polskiej sceny rozrywkowej i filmowej. Skład zespołu stanowią wzięci instrumentaliści i wokaliści współpracujący na stałe z gwiazdami polskiej sceny muzyki rozrywkowej. I choć najważniejsze jest tu doświadczenie to właśnie charyzma, pasja oraz wyjątkowy entuzjazm lidera sprawia, że orkiestra pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego jest w stanie zagrać w zasadzie każdy utwór i w każdej aranżacji.

25.03.2018 godz. 18.00
Ośrodek Kultury, Białka 9
Bilety: 45 zł
do nabycia w kasie Ośrodka oraz na biletyna.pl