Wystawa ikon ks. Stanisława Drąga

Kolorami pisane imię Boga
Zapraszamy na wystawę „Kolorami pisane imię Boga″ ks. Stanisława Drąga. Przedstawia ona najbardziej reprezentatywne dzieła ikonopisa, tworzone na przestrzeni wielu lat. Dziś jego dorobek zamyka się liczbą przeszło 1500 ikon. Wyeksponowane w Górze Kalwarii dzieła (w sumie 60 ikon) ukażą rozwój warsztatu twórczego ks. Stanisława od początku przygody z malarstwem cerkiewnym.

Wernisaż wystawy prac ks. Stanisława Drąga odbędzie się 29 marca (piątek) 2019 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury, Białka 9.
Spotkanie uświetni śpiew cerkiewny i wykład o ikonach. Wstęp wolny Wystawę można oglądać do 26 kwietnia br.

---------------------------
Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie koło Ciepielowa. Jest absolwentem LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Odbył studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Swoją pierwszą wystawę malarstwa miał w 1963 roku. Święcenia kapłańskie przyjął trzy lata później. Po roku pracy duszpasterskiej w parafii Skrzynno, podjął studia teologiczne na KUL. Równocześnie uczęszczał na wykłady z historii sztuki, a także na zajęcia z rysunku i kompozycji. Uczył się też konserwacji zabytków. Przez niemal 32 lata mieszkał i pracował przy parafii pw. św Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim w Radomiu. Był tam proboszczem i budowniczym kościoła. Kolejne probostwo objął w parafii pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą. Obecnie jest już na emeryturze i służy wiernym w kościele garnizonowym w Radomiu.