Wystawa poplenerowa Grupy Plastycznej Piaseczno

Zapraszamy na wystawę prac Grupy Plastycznej Piaseczno, które powstały podczas pleneru malarskiego w Dąbrównie. 15 artystów stworzyło ponad 70 prac. Zaowocowało to zorganizowaniem dwóch wystaw – w Okrągłem w Hosterii oraz w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dąbrównie. W Górze Kalwarii obrazy będzie można obejrzeć do 20 października.

------
Oto, co o plenerze mówią sami artyści:

Na Plener Malarski 2021 wybraliśmy się w trudnym czasie pandemii, aby z radością odetchnąć świeżym powietrzem i szeroką przestrzenią pomiędzy jeziorami: Wielką i Małą Dąbrową.

Zatrzymaliśmy się w obiekcie Hosteria w osadzie Okrągłe tuż koło Dąbrówna. Dąbrówno, które kiedyś było miastem (wzmianka w roku 1316), a utraciło prawa miejskie po Drugiej Wojnie Światowej, ma burzliwą historię. Te zawiłe losy mogliśmy poznać z ciekawych opowiadań przewodnika z miejscowego GCKB.

Całkiem blisko jest miejsce, które znamy z lekcji historii – pole Bitwy pod Grunwaldem. Zwiedzaliśmy okoliczne obiekty architektury zabytkowej, skanseny, kościoły, sanktuarium. Przyroda pełna jezior, lasów, pól białej gryki i złotych zbóż na szerokich przestrzeniach była dla nas czymś odmiennym. Nieopodal znajduje się stadnina koni, a w pobliskich gospodarstwach hodowle przedziwnych włochatych krów, różnego ptactwa od pawi po drób. Relaksowaliśmy się na plaży jeziora Mała Dąbrowa przy Hosterii. Mogliśmy też pływać kajakami.

-----------

Grupa Plastyczna Piaseczno wykrystalizowała się 50 lat temu organizując oficjalną wystawę w 1971 roku. Inicjatorką powstania grupy była Leokadia Nastały. Od tego czasu wpisała się na stałe w społeczność Piaseczna. Rokrocznie organizujemy nasze plenery, mamy wystawy grupowe i indywidualne w kraju.