Raz, dwa, trzy Warszawiakiem jesteś TY

Szanowni Państwo,
w związku zlicznymi prośbami o przedłużenie gry, oraz faktem iż finał będzie miał formę koncertu on-line (ostatnia sobota września), organizator przedłużył grę o tydzień, do poniedziałku 14 września.

--------------------------------------

W tym roku po raz drugi dołączamy do wspólnej zabawy w ramach międzymuzealnej gry RAZ, DWA, TRZY, WARSZAWIAKIEM JESTEŚ TY!, organizowanej już po raz dziesiąty przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W końcu Czersk wcześniej niż Warszawa był stolicą Mazowsza, i to z Czerska swoją siedzibę do Warszawy przeniósł książę Janusz Starszy! Do zabawy, która będzie trwała przez całe wakacje (od 20 czerwca do 6 września) zapraszamy rodziny z dziećmi. Jak w ubiegłym roku będzie można rozwiązywać zagadki i szukać odpowiedzi, zamieniając się w detektywa - odkrywcę warszawskich skarbów. Jakie stworzenia były na chorągwi księcia Janusza? Która ze słynnych Polek wybrała się ze swoim mężem w podróż poślubną na rowerach? Co to jest cembrowina? Jakie dwa miejsca łączył tajny tunel w Warce i Czersku? Odpowiadając na te i inne pytania, dowiecie się, jakie wspaniałe skarby można znaleźć uczestnicząc w naszej grze. Podpowiemy także, gdzie ich szukać najlepiej.

Wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl, odwiedzić przynajmniej 8 placówek biorących udział w grze, rozwiązać zadania umieszczone na Kartach Pracy i … odebrać wspaniale nagrody. Wakacje w Czersku, Warszawie i innych okolicznych miejscowościach to może być świetny czas dla rodziny, mamy na to fantastyczny sposób, zapraszamy!

Na wspólną zabawę zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego oraz współorganizatorzy:

Dom Kultury Dorożkarnia, Dom Spotkań z Historią, Instytut Pamięci Narodowej, Miejski Ogród Zoologiczny, Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego, Muzeum Geologiczne PIG-PIB, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Historyczne w Legionowie, Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie, Muzeum Narodowe, Muzeum Niepodległości, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Warszawy, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, Narodowe Centrum Kultury-Galeria Kordegarda, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A., Stacja Muzeum, Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Zamek Królewski w Warszawie.

Karty
Dzieci młodsze POBIERZ
Dzieci starsze POBIERZ