16.01 Teatralna Niedziela

Już 16 stycznia zapraszamy na pierwszą w tym roku Teatralną Niedzielę.

Teatr Animacji Falkoshow z Krakowa przedstawi spektakl “O Szewczyku, co Smoka Wawelskiego pokonał".Po spektaklu odbędą się warsztaty uzupełniające. Sztuka ta przedstawia jedną z najbardziej znanych krakowskich legend o królu Kraku, jego pięknej córce i żarłocznym wawelskim smoku, którego pokonał dzielny szewczyk. Będzie to nie tylko nowa interpretacja znanego podania lecz przede wszystkim zabawa w poszukiwanie objaśnień. Jak Szewczykowi udało się pokonać smoka? Po co stawiano kopce? Spektakl rozgrywa się na niewielkiej powierzchni – powierzchni skrzyni, z której wychodzą kramarskie postaci – ludowe rzeźby, które ożywione ręką jednego aktora, raz sprzedawcy, raz komiwojażera, raz ulicznego artysty, opowiadają nam w sposób niezwykle plastyczny i jednocześnie nowoczesny historię sprzed tysiąca lat. W muzyce do spektaklu nietrudno doszukać się charakterystycznych dla krakowskich okolic dźwięków, to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W trakcie warsztatów, które odbędą się po spektaklu, dzieci będą mogły doświadczyć procesu tworzenia teatru plastycznego. W aktywny sposób poznają różne formy teatru lalek, odkrywają wagę roli scenografii oraz muzyki, poznają technikę podkładania głosu lalkowym postaciom. Są współtwórcami improwizowanych etiud, podczas których dotykają specyfiki pracy aktora-lalkarza.

❗ UWAGA ❗
Ze względu na ogólnopolskie obostrzenia spowodowane pandemią COVID-19, które ograniczają nam wielkość widowni, w trosce o Państwa bezpieczeństwo zdecydowaliśmy się wdrożyć sprzedaż biletów w dwóch kategoriach: bilety dla osób posiadających certyfikat COVID-19 oraz bilety dla osób, które nie posiadają certyfikatu COVID-19. Prosimy o świadomy i właściwy zakup biletów. Będziemy starali się weryfikować certyfikaty wedle zakupionych biletów. Jeśli masz aktualny certyfikat COVID-19 kup bilet z puli dla osób zaszczepionych, daj możliwość zakupu biletu innym. Bilety dla posiadaczy gminnej Karty Rodziny do zakupu w kasie Ośrodka Kultury.

Czas trwania: spektakl: ok. 45 minut + warsztaty pokazowe teatru animacji - ok. 45 minut
Bilety: 10 zł (zarówno dzieci, jak i dorośli) do nabycia niebawem na www.biletyna.pl
https://biletyna.pl/spektakl/O-szewczyku-co-smoka-wawelskiego-pokonal

Zapraszamy serdecznie