18.06 I Bieg Królowej Bony

Zapraszamy na  "PIERWSZY BIEG KRÓLOWEJ BONY" - Szlakiem Książąt Mazowieckich, który odbędzie się w sobotę 18 czerwca 2022r. o godzinie 18.00 w Górze Kalwarii.

ZAPISY: https://www.zmierzymyczas.pl/
START - z Góry Kalwarii
META - na Zamku w Czersku
BIEG GŁÓWNY: 10km NORDIC WALKING: 5km

Potrzebne informacje:
- Obwieszczenie
- Mapa
- Wolontariat
- Program

-------------------------
Z kart historii...
30 km od Warszawy, na wyszczerbionych murach zamku w Czersku niekiedy można dostrzec ducha w powłóczystych białych szatach. Zjawą tą ma być sama królowa Bona, która za życia często gościła w mazowieckiej warowni. Do zamku w Czersku wraca jednak nie z sentymentu, lecz… po zagubione tu perły. Gdy władczyni szykowała się do opuszczenia twierdzy, sznur pereł z niedomkniętej szkatułki zahaczył o hak w murze i rozsypał się po zamkowych zakamarkach. Królowa wraca więc i szuka zaginionych bogactw – jednak, gdy już podniesie którąś z pereł, z widmowych dłoni wypadają jej wszystkie pozostałe. Dlatego też czerski skarb wciąż czeka na śmiałka, który go odnajdzie...

Weź udział w biegu i pomóż nam odnaleźć zaginione perły!

Na zakończenie wieczoru - uczta rycerska przy ognisku, a także koncert zespołu "SOUL JUICE" o 20.30.

Zespół SOUL JUICE charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym repertuarem od Jazzu do Blues'a przez klasykę Rocka. W swoim dorobku posiada wiele starych utworów, którym nadaje nowe życie. Muzyków zespołu cechuje dbałość o soczyste brzmienie warstwy muzycznej. Na ich koncertach doświadczyć można wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Wydarzenie na FB