20.01 Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in . w „National Geographic”, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in . dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Jest autorem wielu książek m.in.: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016).

W czasie spotkania Pan Marcin przybliży uczestnikom najdalsze zakątki świata i pokaże wizję wielokulturowego myślenia. Opowie nie tylko o podróżowaniu przez pryzmat zwiedzania, ale także z perspektywy muzyki i fotografii; przedstawi odczucia wielbiciela kultury. Każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie, ponieważ to spotkanie to wielopłaszczyznowa ciekawa dyskusja prowadzona przez moderatora. Całość urozmaicona będzie pięknymi zdjęciami i fantastyczną siestową muzyką.

Wstęp: 5zł
Bilety do kupienia w kasie Ośrodka Kultury
Liczba miejsc ograniczona

Zapraszamy serdecznie

gdzie: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii

kiedy: 20.01 godz.11.00