4.10 MILO Ensemble // Góra Kalwaria

MILO Ensemble to zespół złożony z muzyków pochodzących z różnych kontynentów. Muzyka wykonywana przez zespół jest bardziej zbliżona do korzeni etno i grana jest na instrumentach akustycznych – saksofony, klarnet, oud, saz, santur, trombity, bębny, kalimby. Zawiera w sobie wpływy muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, polskiej muzyki ludowej, zachodniej Afryki, Tybetu i jazzu. Koncert ME jest formą podróży po kontynentach i stylach.

Pomysłodawcą, twórcą i liderem MILO Ensemble jest niestrudzony poszukiwacz nowych brzmień i kultur – Milo Kurtis – współzałożyciel Maanam, członek i współzałożyciel Osjana, Izraela, Voo Voo i innych kultowych, polskich zespołów. Milo zapraszał do nagrań również artystów tej klasy, co Tomasz Stańko, który nagrał z nim dwa albumy (Osjan i Tribute to Don Cherry). Współpracował też na scenie ze słynnym amerykańskim współtwórcą free Jazzu – Donem Cherry i Bobem Stewartem - najwybitniejszym tubistą jazzowym świata, m.in. Orkiestra Gila Evansa - pierwszy występ w Polsce z tą orkiestrą miał miejsce na Jazz Jamboree 1974.

„Milo Kurtis – niezwykły czarodziej nastrojów i muzycznych krajobrazów, zabiera nas w długą podróż w rejony odległych kultur, pełne tajemnej mocy, magicznej energii i piękna. Wraz z MILO Ensemble przy wykorzystaniu oryginalnych instrumentów z odwiedzanych zakątków świata i śpiewu, wprowadza międzynarodową publiczności w stan kojącej medytacji i transowego tańca – nazwaliśmy to „muzyką zamkniętych oczu” zakończoną długotrwałą owacją zachwyconych uczestników tego wielokulturowego misterium...“ – recenzja Tomasza Pierchały 12/14 Jazz Club

MILO Ensemble:
Milo Kurtis – leader, klarnet, trombity, głos, instr. perk.
Misza Kinsner – śpiew, sax baryton
Bart Smorągiewicz – sakskofony, flet
Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos
Bart Pałyga – sarangi, śpiew gardłowy
Mateusz Szemraj – oud, saz, santur

https://www.youtube.com/watch?v=-7ey_CgMndI&t=1378s
https://www.youtube.com/watch?v=i_XwhXoV-Zc
https://www.youtube.com/watch?v=11HfB-eryg4

Wstęp wolny. Wejściówki do odebrania na godzinę przed koncertem w kasie Ośrodka. Liczba miejsc ograniczona