Wystawa malarstwa // Stanisław Kurek

Zapraszamy na wystawę malarstwa Stanisława Kurka. Autor urodził się w 1934 r. w Mierzynówce na Białostocczyźnie. Mieszka w Czarnowie koło Konstancina-Jeziorny. Jest malarzem, grafikiem, projektantem i poligrafem. Przez ostatnich 20 lat pracy był zatrudniony w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jako nauczyciel zawodu w pracowniach serigrafii i litografii na Wydziale Grafiki. Był długoletnim członkiem SPAGP (Stowarzyszenie Polskich Artystów Grafików Projektantów). Obecnie należy do Związku Polskich Artystów Plastyków – Sztuka Użytkowa.

Miał 30 wystaw indywidualnych i brał udział w około 50 wystawach zbiorowych. Ulubioną techniką autora jest akwarela. Tematem prac są najczęściej: pejzaże, architektura, portrety i sceny rodzajowe. Szczególne miejsce w twórczości zajmuje architektura Konstancina.

Artysta jest autorem 5 cykli: „Konstancin w akwareli”; „Konstancin i okolice w akwareli”; „Uroda Ziemi Piaseczyńskiej”; „Klimaty Mazowieckie”; „Portrety rodzinne”.

Nazwisko autora znajduje się w „Katalogu Polskich Grafików Projektantów” z 1993 r. oraz „Who is Who w Polsce” z roku 2012. W 2005 r. został wydany album „Ziemia Piaseczyńska w akwarelach Stanisława Kurka”. Natomiast w 2010 roku Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna wydał album pt. „Konstancin w akwarelach” z obrazami autora.

Prace Stanisława Kurka zdobią ściany w Hotelu „Sobieski”, „Holiday Inn”, w zbiorach Dalajlamy w Tybecie, „CollegeBridge” Belgia, Komitecie Helsińskim – Polska, w Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa online od 26 lutego na stronie oraz fanpage'u Ośrodka Kultury.
Stacjonarne zwiedzanie wystawe możliwe po uprzednim umówieniu się, tel. 501 123 078