Kino "Uciecha"

Od 2 października 2020 Kino Uciecha nie funkcjonuje pod opieką Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. Informaje o aktualnym repertuarze znajdą Państwo na stronie FB Kino Uciecha - Reaktywacja Góra Kalwaria.

 

Kino Uciecha mieści się przy ul. ks. Sajny 14. Powstało prawdopodobnie w 1953 roku i jest jedynym kinem w powiecie piaseczyńskim. To miejsce z klimatem, jakiego nie doświadczycie w multipleksach. Pasjonaci dobrego, niekomercyjnego kina spotykają się tu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Uciecha". Spotkania prowadzą doświadczeni filmoznawcy, krytycy filmowi i kulturoznawcy, którzy cenią sobie wrażliwość i otwartość lokalnej publiczności. Naszymi gośćmi do tej pory byli: Xawery Żuławski, Wiktor Zborowski, Olgierd Łukaszewicz, Agnieszka Smoczyńska, Anna Krotoska, Ewa Bukowska, Jerzy Walczak i Paweł Roguski. Prelekcje i dyskusje prowadzili: Łukasz Knap, Sebastian Smoliński, Michał Oleszczyk, Paulina Kwiatkowska, Jacek Dziduszko, Włodzimierz Pessel, Patrycja Mucha, Andrzej Bukowiecki, Ola Salwa, Kaja Klimek i Mateusz Demski.

Poza seansami klubowymi, odbywającymi się w wybraną sobotę miesiąca, proponujemy pokazy w środowe wieczory. Możecie u nas obejrzeć aktualne i nagradzane na festiwalach tytuły, dystrybuowane m.in. przez Gutek Film, M2 Films, Velvet Spoon i Against Gravity.

Od roku realizujemy program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla szkół i przedszkoli (szczegóły tutaj). W ferie zimowe i wakacje zapraszamy na darmowe seanse dla dzieci. W sierpniu organizujemy  Kino letnie przy wieży, czyli cykl darmowych pokazów plenerowych w wyjątkowej przestrzeni wieży strażackiej, znanej z pierwszej sceny kultowej "Wielkiej majówki" z 1981 r.

Dzięki parasolowi licencyjnemu organizujemy bezpłatne pokazy filmowych przebojów znanych wytwórni (m.in. Disney, Pixar, Dream Works, Universal): w wybraną niedzielę zapraszamy całe rodziny na FILMOWE PORANKI z filmami animowanymi, a w wybrany piątek miesiąca proponujemy SEKRETNY SEANS, film-niespodziankę dla dorosłych widzów. Tytuły filmów są dostępne po dołączeniu do grupy Darmowe seanse w Kinie Uciecha na Facebooku.

Kino przyciąga nie tylko pasjonatów dobrych filmów.Tutaj ćwiczą i występują aktorzy lokalnych grup teatralnych (Teatr Albocoś, Czerwone Parasole), tu odbywają się próby zespołów muzycznych (mindSedge, Air Band) oraz lekcje gry na pianinie. Uciecha to również idealne miejsce na kameralne koncerty. Magiczne występy dali tu m.in.: Radim Zenkl z The Ger Mandolin Orchestra, Olga Avigail i Danqa Stankiewicz (w ramach festiwalu Warszawa Singera).

Kontakt do koordynatorki: a.korczak@kulturagk.pl, tel. 533 503 092.

 

gdzie:

Kino "Uciecha"

ul. ks. Sajny 14
05-530 Góra Kalwaria

tel./fax: