Kino "Uciecha"

Kino Uciecha mieści się przy ul. ks. Sajny 14. Powstało prawdopodobnie w 1953 roku i jest jedynym kinem w powiecie piaseczyńskim. To nietypowe miejsce z klimatem, jakiego nie doświadczycie w multipleksach. Spotykają się tu nie tylko amatorzy kina, ale też dzieci i dorośli z talentem plastycznym, młodzi muzycy, tancerze, członkowie amatorskich grup teatralnych i wolontariusze Ośrodka Kultury (przed otwarciem nowej siedziby OK, odbywały się tu również koncerty, spektakle i wykłady UTW).

Od września ruszamy z darmowymi cyklami filmowymi dla dzieci i dorosłych: w wybraną niedzielę miesiąca zapraszamy całe rodziny na FILMOWE PORANKI z najlepszymi i najnowszymi filmami animowanymi, a w wybraną sobotę miesiąca proponujemy SEKRETNY SEANS, podczas którego pokażemy film-niespodziankę dla dorosłych widzów. Na jesieni powracają spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Uciecha" - czekają nas pasjonujące filmy, ciekawe prelekcje i wyjątkowi goście. Szykujemy też ciekawe przeglądy filmowe: m.in Festiwal Filmów Amatorskich KLAPS. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS i GRAND OFF Najlepsze Niezależne Filmy Świata.  Z przyjemnością organizujemy seanse dla szkół i przedszkoli.

Od czerwca 2016 roku jesteśmy objęci parasolem licencyjnym, który daje nam dostęp do filmów ponad 950 producentów filmowych i telewizyjnych z całego świata, w tym takich gigantów, jak: Walt Disney Pictures, 20th Century Fox Film Corp., Warner Bros, Universal Pictures, Paramount Pictures, Dreamworks Pictures i Pixar Animation.

Masz ciekawe pomysły, chcesz podzielić się uwagami na temat kina? Pisz na adres: a.korczak@kulturagk.pl

gdzie:

Kino "Uciecha"

ul. ks. Sajny 14
05-530 Góra Kalwaria

tel./fax: 022 727 31 04