Kino "Uciecha"

Kino Uciecha mieści się przy ul. ks. Sajny 14. Powstało prawdopodobnie w 1953 roku i jest jedynym kinem w powiecie piaseczyńskim. To miejsce z klimatem, jakiego nie doświadczycie w multipleksach. Pasjonaci dobrego, niekomercyjnego kina spotykają się tu w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Uciecha". Spotkania prowadzą doświadczeni filmoznawcy, krytycy filmowi i kulturoznawcy, którzy cenią sobie wrażliwość i otwartość lokalnej publiczności.

Organizujemy objazdowe wersje ważnych festiwali filmowych: na jesieni zapraszamy na Festiwal Filmowy WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie, zimą proponujemy offowe krótkometrażówki w ramach przeglądu GRAND OFF Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata. W październiku organizujemy wyjątkowy, autorski Przegląd Filmów Amatorskich KLAPS. W wakacje zapraszamy na pokazy plenerowe w ramach cyklu Kino letnie przy wieży.

Dzięki parasolowi licencyjnemu organizujemy bezpłatne pokazy filmowych przebojów  znanych wytwórni (m.in. Disney, Pixar, Dream Works, Universal): w wybraną niedzielę zapraszamy całe rodziny na FILMOWE PORANKI z filmami animowanymi, a w wybraną sobotę miesiąca proponujemy SEKRETNY SEANS, film-niespodziankę dla dorosłych widzów. Tytuły filmów są dostępne po dołączeniu do grupy Darmowe seanse w Kinie Uciecha na Facebooku.

Kino przyciąga nie tylko pasjonatów dobrego kina. Odbywają się tu  warsztaty samby, lekcje gry na gitarze i zajęcia wokalne, ćwiczą lokalne zespoły muzyczne, grupy taneczne i teatralne. Od wielu lat spotykają się tu wolontariusze Ośrodka Kultury. Uciecha to również idealne miejsce na kameralne koncerty. Magiczne występy dali tu m.in.: Radim Zenkl z The Ger Mandolin Orchestra, Olga Avigail i Danqa Stankiewicz.

Masz ciekawe pomysły, chcesz podzielić się uwagami na temat kina? Pisz na adres: a.korczak@kulturagk.pl

 

gdzie:

Kino "Uciecha"

ul. ks. Sajny 14
05-530 Góra Kalwaria

tel./fax: 022 727 31 04, 533 503 092