21.09 DKF Uciecha: "Kobieta idzie na wojnę"

Nowy cykl Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Uciecha" otwiera przebojowa opowieść o kobiecie, która wywraca system do góry nogami. Kobieta idzie na wojnę  to zwycięzca LUX Prize dla Najlepszego Europejskiego Filmu, zdobywca 10 islandzkich Oscarów (Edda) oraz Nagrody Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów w Cannes. Film zelektryzował samą Jodie Foster, która wykupiła prawa do amerykańskiego remake'u filmu.

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem „Kobieta z Gór”, niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

"Inteligentny i przyjemny film, który pokazuje, jak z humorem i napawającym satysfakcją poczuciem sprawiedliwości poradzić sobie z palącymi problemami naszych czasów...”  Variety.

Prelekcję i dyskusję poprowadzi Patrycja Mucha, doktorantka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim, autorka bloga Filmowe odloty, wyróżniona w tym roku przez jury Konkurs imienia Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych.

21 września (sobota), godz. 18.00

Kino Uciecha w Górze Kalwarii, ul. Sajny 14

bilety: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, seniorzy), 5 zł - z Gminną Kartą Seniora

Reżyseria Benedikt Erlingsson
Produkcja thriller/ przygodowy/ komedia/ dramat