25.05 DKF Uciecha: "Jak pies z kotem" i spotkanie z Olgierdem ŁukaszewiczemZapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjny Klub Filmowy "Uciecha", którego gościem będzie Olgierd Łukaszewicz, znakomity aktor filmowy i teatralny. Za rolę w filmie "Jak pies z kotem" otrzymał Złotego Lwa na Festiwalu w Gdyni. W masowej wyobraźni zapisał się przede wszystkim jako Albercik z "Seksmisji Ma na swoim koncie ponad sto ról w filmach i serialach oraz ponad sześćdziesiąt ról teatralnych. Współpracował m.in. z Kazimierz Kutzem, Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Agnieszką Holland, Juliuszem Machulskim, Janem Jakubem Kolskim i Barbarą Sass.

Spotkanie poprowadzi Sebastian Smoliński, jeden z najciekawszych krytyków filmowych młodego pokolenia, zwycięzca XXI edycji konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka.

Kino Uciecha w Górze Kalwarii, ul. Sajny 14
bilety: 10 zł - normalny, 7 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci), 5 zł - z Kartą Seniora GK
---------
JAK PIES Z KOTEM, reż. Andrzej Kondratiuk
Obsada: Robert Więckiewicz, Olgierd Łukaszewicz, Bożena Stachura, Aleksandra Konieczna

Słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia. Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości. Gdy starszy z braci Andrzej, nagle zachoruje, młodszy pomimo różnic i muru nieporozumień jaki przez lata wyrósł między nimi, podejmie się opieki nad potrzebującym pomocy bratem

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=ApqIT9Ygizw
------
Współorganizator: Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Zrealizowano przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej PISF.

kiedy: 25 maja (sobota), godz. 18.00