ODWOŁANE 1.04 Oscary 2020: Nędznicy

Film w reżyserii Ladja Ly od swojej premiery na festiwalu w Cannes zachwyca krytyków i widzów na całym świecie. „Nędznicy” to jeden z najlepszych europejskich filmów tego roku, prawdziwe odkrycie reżyserskie, nominowany do Oscara i Złotego Globu, zwycięzca Nagrody Jury w Cannes i laureat Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Odkrycie Roku, zdobywca największej liczby nominacji (aż siedmiu) do Lumières Awards, laureat dziesiątek nagród na festiwalach na całym świecie i wielki hit francuskich kin (ponad milion widzów w zaledwie dwa tygodnie). Za oscarową kampanię filmu odpowiada Amazon Studios („Zimna wojna”, „Manchester by the Sea”).

Nominowani do Oscara „Nędznicy” to niezwykla świeża, współczesna, trzymająca w napięciu i pełna emocji historia. Kiedy grupa dzieciaków kradnie małe lwiątko z miejscowego cyrku, nikt nie spodziewa się, że niewinny psikus wymknie się spod kontroli i wywoła lawinę wydarzeń na pulsujących od napięć przedmieściach.

„Drapieżny, mocny, pełen świeżości – prawdziwie dzieło!” – czytamy w Rolling Stone. „Zapiera dech do ostatniej minuty” – napisało Variety. „Szokujący, ekscytujący, fascynujący!” dodaje BBC.com. „Wybuchowy debiut! – wtóruje im recenzent The Hollywood Reporter.

Bilety w cenie 8/5 zł do kupienia godzinę przed seansem w kasie kina.


kiedy: 1 kwietnia (środa), godz. 19.00