OK Wolontariat - Mieszalnia Kolorów

jest grupą  zadaniową działającą przy Ośrodku Kultury, funkcjonuje pod nazwą: "Mieszalnia Kolorów". Tworzą ją młodzi kreatywni, którzy nadmiar swojej energii pożytkują na działania prospołeczne. Pomagają w organizacji imprez kulturalnych, są inicjatorami i współautorami projektów animacyjnych, nie boją się udziału w happeningach ulicznych oraz są otwarci na innych.

Poza inicjatywami autorskimi wolontariusze angażują się w pomoc podczas projektów organizowanych z ramienia Ośrodka Kultury. Zajmują się zazwyczaj prowadzeniem twórczych warsztatów rozwijających wyobraźnię, sprawności manualne oraz zmysł estetyczny, a ponadto prowadzą zabawy integracyjne z dziećmi. Biorą również udział w prowadzeniu konferansjerki podczas różnych wydarzeń kulturalnych. Imprezy, w czasie których Ośrodek Kultury korzystał z tego typu pomocy to: Dzień Dziecka, Kiermasz Książek, Dzień Dziecka w Czaplinku, Lato w Mieście, Zima w Mieście, Dzień Ziemi, Koncert dla Babć i Dziadków oraz Muzyczny Piątek.

Spotkania wolontariatu odbywają się w czwartki o godzinie 18.30 w Kinie Uciecha.
Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy lub chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się mailowo lub przyjdź do kina „Uciecha", na pewno udzielimy potrzebnych ci informacji.

Wolontariat prowadzi Szymon Krupa - nasz wieloletni Wolontariusz, człowiek aktywny, otwarty i przyjazny.

 

Prawo a wolontariat:

http://wolontariat.org.pl/strona.php?p=14

Karta Wolontariusza